Stała obsługa prawna to usługa polegająca na zapewnieniu firmie lub osobie fizycznej bieżącego wsparcia prawnego. Ramy współpracy obejmują doradztwo w bieżących sprawach, sporządzanie dokumentów, analiz, opinii prawnych oraz reprezentację w sprawach toczących się przed sądami i organami administracji.
Usługi w ramach stałej obsługi prawnej obejmują przede wszystkim bieżące konsultacje, analizowanie i opiniowanie umów, przygotowywanie projektów dokumentów, reprezentację w sprawach sądowych. Należy również wymienić doradztwo w zakresie prawa pracy, prawa podatkowego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego czy prawa rodzinnego.
Tak, stała obsługa prawna jest dostępna również dla małych firm i osób fizycznych. Usługa jest elastyczna i dostosowana do potrzeb klienta, niezależnie od wielkości firmy.
Kancelaria w ramach stałej obsługi prawnej zapewnia reprezentację przed sądami w sprawach cywilnych, gospodarczych, administracyjnych czy pracy, a także w negocjacjach i mediacjach.
Przewidujemy różnorakie formy komunikacji – kontakt telefoniczny, kontakt mailowy. Przewidziane są również spotkania osobiste oraz spotkania online. Wszystko zależy od omawianego problemu prawnego.
Stała obsługa prawna jest dedykowana przedsiębiorcom, spółkom, organizacjom oraz osobom fizycznym, które potrzebują regularnego wsparcia prawnego w prowadzeniu działalności gospodarczej lub w życiu prywatnym.
Korzyści to przede wszystkim dostęp do bieżącej pomocy prawnej, szybkie reagowanie na pojawiające się problemy prawne ora zmieniające się przepisy, zmniejszenie ryzyka prawnego, kontrola nad umowami oraz wsparcie przy rozwiązywaniu sporów sądowych i administracyjnych.
Koszt stałej obsługi prawnej zależy od zakresu usług, częstotliwości konsultacji i stopnia skomplikowania spraw. Najczęściej opłata jest ustalana w formie miesięcznego abonamentu lub opłaty ryczałtowej.
Nie są przewidziane specjalne dokumenty wymagane do rozpoczęcia współpracy. Natomiast konieczne jest przekazanie precyzyjnych informacji dotyczących danej sprawy sądowej lub badanego problemu prawnego.
Współpracę można zakończyć w dowolnym momencie. Zazwyczaj umowa przewiduje pisemną rezygnację ze stałej obsługi prawnej w zależności od tego, jakie warunki zostały uzgodnione z Klientem.